Typy na Bundesligę | Ligę niemiecką

Typy na mecze ligi niemieckiej

O lidze niemieckiej

Bundesliga zyskała na swojej sile nie tylko dzięki temu, że od kilku lat Bayern Monachium jest jednym z trzech, czterech najsilniejszych klubów Świata i potrafi roznieść w pył Arsenal Londyn czy gromić na swoim stadionie całkiem solidne firmy, ale także dzięki świetnej grze innych zespołów jak Dortmund, Leverkusen, Wolfsburg czy Monchengladbach.

To oczywiste, że sukcesy i spektakularna gra zespołu z Bawarii musi wysuwać się na pierwszy plan i będzie pierwszym istotnym faktem o jakim pomyślimy zastanawiając się nad sukcesem Bundesligi, jednak nie sposób odmówić świetnej gry innym zespołom.

Liga Niemiecka i jej przedstawiciele zaczęli odnosić sukcesy przede wszystkim dlatego, że kluby są świetnie zarządzane pod kątem finansowym. Brak tutaj takich długów jak choćby w lidze włoskiej, a kluby mogą spokojnie kupować zawodników i płacić im rozsądne pieniądze. Przedstawiciele Bundesligi skupili się przede wszystkim na racjonalizacji swoich wydatków – ukrócili wielkie kontrakty, zrezygnowali z gwiazdorów na rzecz piłkarzy prezentujących większą determinację, lepszy poziom sportowy, a przy tym takich, którzy nie żądają gigantycznych kontraktów. Postawili również na szkolenie młodzieży, dzięki czemu mogą cieszyć się świetnymi piłkarzami praktycznie „za darmo”.

Sukcesy nie zaczęły być widoczne od razu, trzeba było na nie poczekać kilka dobrych lat, co jednak się opłaciło. Dzięki cierpliwości, Bundesliga stała się jedną z trzech najsilniejszych lig świata, a jej przedstawiciele osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej – zarówno w Lidze Mistrzów jak i Pucharze UEFA. To co wydawało się nie do pomyślenia kilka dobrych lat temu – nie tak dawno stało się faktem – dwa zespoły z Bundesligi zagrały przeciwko sobie w finale najbardziej elitarnych rozgrywek europejskich.

bundesliga - liga niemiecka

To co jednak powinno cieszyć fanów popularnej w naszym kraju Bundesligi, to wrażenie, że liga niemiecka dopiero zaczyna swój marsz po sukcesy na arenie międzynarodowej. Bardzo dobra kondycja finansowa klubów naszego zachodniego sąsiada, racjonalne gospodarowanie zasobami ludzkimi i rzeczowymi powodują, że kluby z Bundesligi skazane są na sukces. Chociaż na rywalizację z Barceloną czy Realem pozwolić sobie może tylko Bayern Monachium, to jednak ekipy Wolfsburg, Dortmundu czy Leverkusen prezentują na tyle dobry poziom, że ich grę ogląda się przyjemnie i nie sposób zaprzeczyć jakoby nie mogli oni osiągnąć sukcesu w postaci awansu do wyższych szczebli rozgrywek europejskich.

Badając Bundesligę pod kątem typów bukmacherskich należy wskazać, że w lidze tej pada naprawdę dużo bramek, przez co możemy oprzeć systemy bukmacherskie właśnie o ten sposób gry. Przy wykorzystaniu progresji czy innego systemu doboru stawek możemy naprawdę często notować duże zyski, które na pewno nas zadowolą.

Liga Niemiecka przeznaczona jest nie tylko dla koneserów, ale także dla „zwykłych” kibiców, którzy pragną zobaczyć żywiołowe spotkania piłki nożnej okraszone sporą ilością sytuacji bramkowych czy samych goli ! Bundesligi po prostu nie da się nie lubić, jest tutaj wszystko czego potrzebujemy do  cieszenia się piłką nożną !

Reklamy
%d blogerów lubi to: